Macro Glass
Makro Glass strona główna » TARGI - GLASSTECH 2012

W dniach 23-26.10.2012 odbyły się w Dusseldorfie Międzynarodowe Targi Branży Szklarskiej "Glasstech 2012". Makro Glass pojawiła się tam w charakterze obserwatora. Jako nowoczesna firma pojechaliśmy podpatrzeć nowinki i zapoznac się z ofetą setek firm produkujących najnowocześniejszy sprzęt, oferujących półprodukty jak i gotowe wyroby. Będziemy wrzucać systematycznie na naszą stronkę zdjęcia z targów a także zdjęcia próbek szkła wykonanych nowymi technikami. Na początek kilka ciekawostek.

1. Preparaty do barwienia matowego szkła. Sprawdzają się do pokrywania matowych wzorów piaskowanych na szkle w przegrodach szklanych, kabinach prysznicowych. Nawiązaliśmy kontakt z włoskim dystrybutorem. Nabyliśmy do wypróbowania 4 kolory: niebieski, czerwony, zielony i złoty. Zainteresowanych zapraszamy obejrzenia próbek w naszym zakładzie.

2. Scaloping to rodzaj obróbki krawędzi szkła, polegający na ... "łupaniu". Krawędź jest nieregularnie połupana jednak gładka i nieostra. Daje interesujący efekt w meblach wykonanych ze szkła. Nie jest to technika powszechnie znana w Polsce. Od jutra i my to robimy. Zamawiając w Makro Glass szklany element stołu, balustrady czy szklanego daszka obrobionego 'scalopingiem" macie Państwo niemal pewność, że będzie on jednym z nielicznych egzemplarzy w kraju...
 

3. Ciekawostka zawodowa. Każdy widział na pewno w filmach wycinanie cyrklem otworu w szybie i wyciąganie szklanego kółka ze środka... Każdy szanujący się szklarz powie, że to niemożliwe z technicznego punktu widzenia. Uwaga: niniejszym oświadczam, że to mozliwe i jak najbardziej wykonalne ! Wymieniliśmy doświadczenia ze fachowcami z Turcji, nabylismy odpowiedni sprzęt i już "mamy na to myk"

2008 © Makro Glass
Projekt i opracowanie: MediaConsulting.pl