Macro Glass
Makro Glass strona główna » Podłogi szklane

Klienci zainteresowani wykonaniem w domu lub biurze podłogi szklanej znajdą w tym dziale ważne informacje do zaplanowania inwestycji.

Podłoga szklana jest niewątpliwie nowoczesnym akcentem architektonicznym, stosowanym zarówno w obiektach użyteczności publicznej jak i domach prywatnych. Szklany element konstrukcyjny podłogi jest zawsze wykonany ze szkła wielowarstwowego. W zależności od konstrukcji podparcia i zastosowania, tafla podłogi szklanej może być dwuwarstwowa (np. nad ozdobną komorą w płytkiej wnęce podłogowej) lecz zazwyczaj składa się z trzech warstw szkła hartowanego lub półhartowanego (wzmocnionego termicznie, ze zwiększoną siatką spękań).


Budowa podłogi szklanej.
                                              

Tafle szklane do wykonania podłogi szklanej powinny być oszlifowane, niezależnie od tego czy będą widoczne czy też nie. Usunięte podczas szlifowania nieregularności na krawędziach zwiększają wytrzymałość szkła, co związane jest z jego właściwościami fizycznymi.


Podłogę szklaną można opcjonalnie pokryć warstwą antypoślizgową. Nakłada się ją metodą sitodruku przed procesem hartowania. W wysokiej temperaturze emalia antypoślizgowa łączy się trwale z powierzchnią szkła tworząc szorstki, przezroczysty druk.


Przygotowaną podłogę szklaną układa się na konstrukcji stalowej lub drewnianej obłożonej elastyczną uszczelką zachowującą swoje właściwości pod obciążeniem. Zadaniem uszczelki jest amortyzacja drgań oraz odizolowanie szkła od elementów nośnych.


Ponieważ Nasza Firma laminuje podłogi szklane foliami typu EVA, mamy dodatkowe możliwości twórczego projektowania. Pomiędzy taflami szkła możemy umieścić drukowany na transparentnej folii obraz. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie kolorowej folii w procesie laminowania szkła. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.


Istnieje możliwość wykonania podłogi ze szkła typu crash zwanego czasem szkłem lodowym. Środkowa warstwa hartowana po stłuczeniu tworzy nieregularny wzór „uwięziony” pomiędzy warstwami zewnętrznymi. Szkło takie w cieńszej wersji stosuje się również do wykonania mebli szklanych.


Poniżej przykładowe realizacje podłóg szklanych montowanych przez naszą firmę.

Podłoga z grafiką 3 x 10 mm, idealnie nadaje się do podświetlenia: 

     

 Podłoga szklana na ramie stalowej w mieszkaniu dwupoziomowym.

        

     


 

      

Podłoga szklana w stropie mieszkania dwupoziomowego.


 

2008 © Makro Glass
Projekt i opracowanie: MediaConsulting.pl