Macro Glass
Makro Glass strona główna » Lustra na zamówienie

Lustra Warszawa

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi luster. Pomogą one Państwu zaprojektować lustro w łazience, przedpokoju, czy sali do ćwiczeń.

Lustra to nieodzowny element wyposażenia każdego mieszkania. Często używane przez projektantów wnętrz są elementem ozdobnym, a nie tylko zwierciadłem. Klienci często pytają o to jakie lustra posiadamy w ofercie. Ale czym tak naprawdę się różnią i jakie typy sa dostępne?

Grubości .
Lustra srebrne w zalezności od zastosowań różnią się od siebie grubością. 
- Cienkie 3-4 mm stosuje sie zwykle w ramach lub niewielkich lustrach klejonych na różne powierzchnie.
- Grube 5-6 mm są typowymi lustrami łazienkowymi mające zastosowanie w montażu na kafelki lub we wnęki w glazurze. Sprawdzają się też do wykonywania szerokich szlifów krawędziowych - typu faza.

Super jasne .
Na specjalne zamówienia oferujemy lustra wykonane na odbarwionym szkle Clear Vision. Lustra te mają zastosowanie w montażach z "wielokrotnym odbiciem" czyli takim gdzie tafle znajdują się naprzeciw siebie i zalezy nam na tym, aby wyeliminować zieloną poświatę jaka się wówczas pojawia. 

lustra Kolorowe.

Lustra kolorowe raczej nie służą do przeglądania, są elementem ozdobnym montowanym jako tło, we wnękach itp.Wykonujemy lustra na wymiar ze szlifem C-kant lub fazowane. Oferujemy profesjonalny montaż w łazienkach, przedpokojach i salach gimnastycznych.

lustra Szlifowane

Standardowym szlifem na lustra jest C-kant wykonywany na krawędziarce wielowrzecionowej. Maszyna poleruje brzeg oraz wykonuje małe fazy od strony lica oraz podlewu.  Faza to szeroki, pochyły szlif o nadanej szerokości od 5-30mm. Lustro z fazą wygląda jakby miało lustrzaną ramę na obwodzie.

lustra Niezaparowujące

Samo lustro nie jest odporne na zaparowywanie. Zabezpiecza się je za pomoca elektrycznych mat podklejanych od strony podlewu. Ich działanie jest analogiczne do działania podgrzewanej tylnej szyby w samochodach. Atternatywą do mat jest używanie środków myjących utrudniających skraplanie pary na powierzchni.

lustra Odporność na korozję

Podlew lustra wykonany jest ze srebra, które jak wiemy podlega utlenianiu (czernieje). Nowoczesne lustra mają zabezpieczoną powierzchnię przed działaniem czynników utleniających. Wrażliwe są jednak miejsca zadrapania lakieru zabezpieczającego, oraz miejsca przy krawędziach. Żywotmość luster skraca nadmierna wilgoć oraz obecność aktywnych związków chemicznych reagujących z podlewem.

lustra: Maksymalne wymiary

Lustra występują standardowo (prosto z huty) w następujących wymiarach: :
 1605 X 2250
 1605 X 2550
 2250 X 3210
Oprócz ograniczenia wynikającego z rozmiarów tafli należy wziąć pod uwagę mozliwości wniesienia dużych tafli do pomieszczenia montażu.

lustra: Sposób montażu 

Najczęściej lustra klei się do podłoża. Montaż na śruby poprzez otwory jest coraz mniej stosowany ze wzglądu na to, że każdy otwór (w szkle niehartowanym) poważnie je osłabia. Do klejenia nie powinno uzywać się standardowych silikonów, ale specjalne kleje do luster. Ich skład jest chemicznie neutralny i niekorozyjny dla podlewu. 

Lustra na wymiar
Lustra w łazience oprócz oczywistej funkcji przeglądania, mogą pełnić funkcję ozdobną.

Lustro w łazience
Duże lustro w łazience optycznie powiększa pomieszczenie, sprawiając wrażenie że pomieszczenie jest większe niż w rzeczywistości.

 
Lustro prostokątne - korytarz
Lustro prostokątne doskonale komponuje się w prosto urządzonych łazienkach.

2008 © Makro Glass
Projekt i opracowanie: MediaConsulting.pl